close
تبلیغات در اینترنت
بررسی شبکه های اجتماعی

تبلیغات

ما را دنبال کنید

جستجوگر

آمارگیر

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 178
 • کل نظرات : 55
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 78
 • :: آمار بازديد
 • بازديد امروز : 5
 • بازديد ديروز : 8
 • بازديد کننده امروز : 1
 • بازديد کننده ديروز : 5
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل ديروز: 0
 • بازديد هفته : 5
 • بازديد ماه : 285
 • بازديد سال : 4,781
 • بازديد کلي : 60,780
 • :: اطلاعات شما
 • آي پي : 54.227.186.112
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

کدهای اختصاصی

آخرین ارسالی های انجمن

یکی از اندیشکده های امنیتی آمریکا گزارشی با عنوان «نمایش دیجیتال؛ تمرکززدایی از کنترل و فرماندهی سایبری» منتشر کرده که حاوی پیشنهاداتی برای ارتقاء بخش امنیت سایبری وزارت دفاع و ارتش آمریکاست.

جنگ سایبری


ادامه مطلب

«ناتوی فرهنگی» اصطلاحی است که اولین بارخانم فرانسیس استیونر ساندرز در کتابی با عنوان «جنگ سرد فرهنگی» منتشر کرد و به کار برد.

خانم ساندرز می نویسد که طبق طرحی که ملوین لاسکی ارائه کرد کورد مه یر رئیس بخش عملیات بین المللی سیا و همکارش آرتور شلزینگر حرکتی را آغاز کردند که به ایجاد یک شبکه فرهنگی غول آسا در جهان منجر شد.این اصطلاح در مقابل پیمان ناتو به کار گرفته شد پیمانی که آمریکایی ها به عنوان یک مجموعه مقتدر نظامی برای خود بوجود آوردند و برای سرکوب متعرضان در جهان از آن استفاده می کردند در مقابله با دشمن آشکار از پیمان ناتو استفاده می شد پس به فکر چاره افتادند تا به مرور دین و غیرت و انسانیت را نیز لگدکوب کرده و به مرور و به آرامی مردم کل جهان را در سیطره خود داشته باشند و بدین ترتیب به تهاجم فرهنگی و یا جنگ نرم روی آوردند و به خصوص پس از انقلاب اسلامی بیشترین تهاجم فرهنگی و دینی را در ایران یرنامه ریزی نمودند که بسیار چیز خطرناکی است.

 

 تهاجم فرهنگی، شبکه های مجازی، جنگ نرم

تهاجم فرهنگی، شبکه های مجازی، جنگ نرم

تهاجم فرهنگی؛جنگ نرم دشمن

 

رسانه ها از ابزارهای مهمی هستند که در ناتوی فرهنگی به کار گرفته می شود تا هویت واحد انسان مدرن غربی را جایگزین هویت های ملی – دینی کنند. رادیو ، تلویزیون، اینترنت، ماهواره، بازیهای رایانه ای که اسطوره ها و الگوهای جدیدی را مطرح می کنند و از طریق ایجاد خودباختگی فرهنگی و ترویج روحیه بی تفاوتی سبب می شود که اسطوره های ملت ها تضعیف ، تخریب و نابود شوند و یا آنچنان بر قومیتها تأکید می کنند و با ایجاد فرقه های جدید و دست ساخته تلاش می کنند تا درگیری های داخلی و خونریزی های قومی را مقدمه سستی و اضمحلال فرهنگی ملت ها قرار دهند. به طوری که ترویج فرهنگ و هنجارهای غربی از طریق سازوکارهای تربیتی ، آموزشی و استفاده از ابزار رسانه همچنین ترویج اسلام سکولار و تقویت سلفی گری و گرایش به مذاهب انحرافی از بخشهای مهم و نرم افزاری طرح خاورمیانه بزرگ است.

 

از طرفی تیغ فرهنگی را متوجه متزلزل ساختن اقتصاد کشورها و در راستای آن تضعیف باورهای دینی و مذهبی مردم مسلمان ایران به ویژه نسل امروز نمودند و در کمال تاسف در کشور عزیزمان ایران به مسائلی برخورد می کنیم که شاید از نظر عموم به افسانه بیشتر شبیه باشد تا به واقعیت اجتماع. با پا گذاشتن شبکه های اجتماعی به درون بنیاد مقدس خانواده دین ستیزان و دشمنان، بیشترین و بهترین بهره را برای پیشبرد این جنگ خانمان برانداز نرم و روانی داشته اند و با کمی جستجو در مجازی هایی از قبیل فیس بوک به و قایع تلخی بر می خوریم که هر چند تلخ اما نیاز به واگویه دارد تا هم به گوش دولتمردانی برسد که دغدغه اصلی آنها مقام و موقعیتشان است و انگار درد مردم را ندارند و یا گمان می کنند تهاجم فرهنگی داستانی بیش نیست و از طرفی مطرح نمودن مسائلی که توسط افراد سودجو و ضد اجتماعی در کمین خانواده ها است باید آنقدر شفاف و روشن بیان شود تا مبادا غفلت خانواده از فرزند باعث یک عمر پشیمانی باشد.

 

جنگ نرم از طریق شبکه های اجتماعی

 

پدیده دختران فراری مسئله جدیدی برای خانواده ها نیست عنوانی است که از دهه ۸۰ بیشتر از سوی دلسوزان فرهنگی مطرح می شد اما کمتر مورد توجه قرار می گرفت ، این کم توجهی در چند سال گذشته امروز خودش را نمایان ساخته و اگر کمی به اطراف محل زندگی مان دقت کنیم این دختران فراری را در غالب ها و صورت های مختلف مشاهده می کنیم ، از دست فروش کنارخیابان گرفته تا گل فروشان سر چهار راه ها و زنان خیابانی که اکثرا معتاد و یا دست فروش مواد مخدر هستند و یا در باند های فساد و فحشا به دست افراد سودجو افتاده اند.باندهایی که توسط کسانی اداره می شود که از این راه سود کلانی به جیب زده و همواره به دنبال طعمه هایی هستند که از خانواده بریده و گریخته به دامان پلید اینان پناه برده و در نهایت جز نابودی چیزی در انتظار آنان نیست در حالی که اول خانواده ها با تربیت نادرست و بعد مسئولین با غفلت خود و در نهایت دختران لجام گسیخته با حماقت خود جیب ناتوهای فرهنگی را پر کرده و خود متضرر در دنیا و آخرت بر جای می مانند.

 

غفلت دولتمردان و وقاحت سودجویان و گردانندگان خانه های فساد تا جایی پیش رفته که در شبکه های اجتماعی آزادانه به تبلیغاتی وسیع این انحرافات و کجروی ها برای در اختیار گذاشتن زنان و دخترکان از پایین ترین سنین یعنی ۱۱یا۱۲ سالگی تا الی آخر در اختیار مردان خوش تیپ و پولدار پرداخته اند و بدون هیچ ترس و واهمه ای از این که کارشان خلاف قانون است آزادانه به بازار روسپیگری رونق داده و بی هیچ هراسی در پی تبلیغ کار قبیح خود هستند! و در پی تبلیغات وسیع برای جمع و جذب کردن مردان پولدار و البته مودب و با شخصیت!! هستند و این برای جامعه ما یعنی فاجعه، چرا که ما بنابر اعتقادات و باورهای دینی نمی توانیم ناظر مسایل این چنینی در کشور اسلامیمان که با خون هزاران شهید و جانبازی جانبازان و ایثار گران بر پایه امنیت برقرار شده است باشیم، آیا وقت آن نرسیده مسئولین کمی هم به معضلات و پدیده های قبیح بوجود آمده در جامعه بپردازند؟!آیا وقت آن نرسیده امت اسلامی با ارزش دادن به شخصیت و عزت نفس خود پرچمدار مبارزه با تهاجمات غرب به فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی باشد؟

 

وقتی به صحبت های بسیاری از دختران و پسران فراری گوش می دهی علت فرار همه آن ها یک چیز مشترک است و آن هم نابه سامانی خانواده که عواملی همچون خشونت و آزارهای فیزیکی، اعتیاد، طلاق و فقر اقتصادی و فرهنگی دارد. گرچه بررسی ها و تحقیقات نشان می دهد که نبود آموزش مهارت های زندگی در مدرسه و یا به هنگام نبودن این آموزش ها نیز در فرار نوجوانان از منزل و انحرافات دینی و اخلاقی، تاثیر به سزایی دارد. در سال های اخیر برخی از باندهای شیاد و خلافکار با هنجارشکنی و تضعیف باورهای دینی و اعتقادی نوجوانان و جوانان به دنبال جذب آن ها هستند که اولین قدم مثبت برای آنان در این راه فرار نوجوان از منزل است. بنابر نظر اکثر کارشناسان اجتماعی دختران و پسرانی که از منزل فرار می کنند بهترین طعمه برای باندهای فساد و فحشا، فروش مواد مخدر و بزهکاری و سرقت هستند. بنابراین برنامه ریزان فرهنگی و مسئولان باید با نهادینه کردن آموزش مهارت های زندگی در مدارس و خانواده ها، زمینه و عوامل ترک منزل از سوی نوجوانان و جوانان را از بین ببرند.

 

لازم به ذکر است که نه تنها غرب با انواع و اقسام ترفندها و جاذبه های پوشالی از قبیل ضد ارزش کردن خانواده، توسعه و گسترش شبکه های مبتذل اجتماعی و ماهواره و در اختیار قرار دادن راحت و ارزان آین شبکه ها به مردم همت گمارده، بلکه خود ما نیز با فاصله گرفتن از آموزه های دینی موجب ترویج مدگرایی و ارائه مدهای آرایشی و پوشش زننده، پرخاش‌گری و ستیزه‌جویی، و تمایل به سوی شبکه های اجتماعی که هدفدار هستند می شویم و به جهت دهی آنان کمک می کنیم مثلا گوگل از روی کلمات مورد جستجو افکار سنجی آمارگیری می کند و از روی کلمات مورد جستجو نگرانی جوانان را از موضوعی خاص مورد بررسی قرار داده و برای دشمنان گرا می دهد تا در کجا سرمایه گذاری کنند و فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی نیز همین کار را انجام می دهند و به نوعی به تخلیه اطلاعاتی مردم می پردازند که اگر طرز درست استفاده از امکانات را به فرزندان یاد بدهیم درگیر معضلاتی چون فرار و جذب دختران به خانه های فساد نخواهیم شد و ناتوی فرهنگی و یا به عبارتی جنگ نرم دشمن را بی ثمر و بی اعتبار خواهیم کرد.

 

باید آگاه باشیم پشت پرده غرب، تفکر صهیونیسم با آرمان سیطره بر جهان قرار گرفته است به طور کلی شاخص ها و اهداف تهاجم فرهنگی مبتنی بر تبعیض و نابرابری بین فرهنگ مهاجم و مورد هجوم است. تهاجم فرهنگی خواهان سلطه و ایجاد وابستگی است که پیروی یک طرف و شکست طرف مقابل را به همراه دارد و استراتژی آن جنگ بی پایان، همیشگی و نابرابر است. تهاجم فرهنگی خواهان تهی شدن فرهنگ مورد هجوم از ماهیت تمدنی و اخلاقی خویش و در مواردی به دلیل ضعف فرهنگ مورد تهاجم،تحمیل فرهنگ مهاجم صورت می گیرد. آنچه در برابر این سلطه گری فرهنگی می تواند مؤثر واقع شود، تاکید بر هویت های ملی و تقویت قومیت ها مبتنی بر وابستگی های مشترک، احیای اسطوره ها و ارزشها و الگوهای سنتی و تبیین آنها در جهت ایجاد اعتماد به نفس در ملتهاست. بی شک تاکید همگان بر ترکیبی از هویت اسلامی و ملی ایران است که می تواند ما را در ادامه این کارزار خطیر،قدرتمند و ثابت قدم یاری رساند و همه اندیشمندان و روشنفکران دنیای اسلام و ایران عزیز باید مبانی واصول هویتی خود را چراغ راهی قرار دهند که طولانی و پر فراز و نشیب است و انشاالله این راه به حکومت جهانی اسلام به رهبری امام عدالت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف ختم خواهد شد.

منبع:جنگ نرم و عملیات روانی

ما با دو مشکل مواجه هستیم. امکان سوء استفاده از اطلاعات شخصی کاربران در برنامه‌های کمپانی‌های آمریکایی توسط دولت ایالات متحده (از جمله واتس‌اپ) و از طرف دیگر ایرادات امنیتی وارد به واتس‌اپ خصوصاً عدم رمزنگاری دو سویه اطلاعات و بی‌بهره ماندن از قابلیت مهم SSL Pinning.


ادامه مطلب

پس از براه افتادن شبکه‌ها اجتماعی در فضای سایبر و مشغول شدن انسان‌ها به ظواهر دل‌فریب و نیز سرگرم کننده آن، بسیاری از رفتارشناسان و روانشناسان به این فکر افتادند تا به مطالعه تاثیر این شبکه‌ها بر روی سیستم عصبی و رفتاری انسان بپردازند.
شاید تا حدود بیست سال پیش هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که پدیده‌ای به نام شبکه‌های اجتماعی در دنیای تکنولوژی و در فضای وب براه خواهد افتاد. هیچ روانشانسی نیز حتی نمی‌‌توانست اثرات این کشف را بر سیستم عصبی و روح و روان فرد تصور کند. اما پس از براه افتادن این شبکه‌ها در فضای سایبر و مشغول کردن انسان‌ها به ظواهر دل‌فریب و نیز سرگرم کننده خود، بسیاری از رفتارشناسان و روانشناسان به این فکر افتادند تا به مطالعه تاثیر این شبکه‌ها بر روی سیستم عصبی و رفتاری انسان بپردازند.

اینفوگرافیک زیر نتیجه تحقیقات انجام شده بوسیله موسسه تحقیقاتی "Online College Courses" در زمینه تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر روی مغز انسان می‌باشد.


ادامه مطلب

پژوهش‌ها نشان می‌دهند متناسب با افزایش میزان استفاده فیس‌بوک بین جوانان، شناسه‌ها و مؤلفه‌های هویت دینی دستخوش دگرگونی می‌شود.

به گزارش گرداب، موضوع تأثیر یا عدم تأثیر فضای مجازی بر هویت دینی جوانان، مسئله‌ای است که چند روزی است در پی سخنان اخیر رئیس جمهوری مطرح شده است.

نتایج تحقیقات صورت گرفته در کشور نشان می‌دهد که بین استفاده جوانان از فیس‌بوک و هویت دینی آنان رابطه معناداری وجود دارد.

در یکی از این پژوهش‌ها، دوفصل‌نامه علمی-پژوهشی دین و ارتباطات در شماره 42 در زمستان 1391، نتایج یک مطالعه موردی با موضوع فیس‌بوک و جوانان شهر اصفهان را با عنوان «تعامل در فضای مجازی شبکه های اجتماعی اینترنتی و تاثیر آن بر هویت دینی جوانان» به قلم وحید قاسمی، صمد عدلی پور، مسعود کیانپور از دانشگاه اصفهان منتشر کرده بود.

در نتایج این پژوهش آمده است:........


ادامه مطلب

بسیاری از کاربران از تنظیماتی که باعث افزایش امنیت شبکه و حریم خصوص آن‌ها می‌شود اطلاعی ندارند و به راحتی بسیاری از اطلاعات شخصی خود را در معرض دید عموم قرار می‌دهند. 

مرکز اصلی شرکت وایبر در قبرس است، اما خاستگاه آن‌ جایی نیست جز سرزمین‌های اشغالی.


ادامه مطلب

در شبکه‌های اجتماعی پرطرفداری مانند فیسبوک، اتفاقات خطرناکی در حال وقوع است و دو محور کلان جامعه، یعنی اخلاق و اعتقادات، هدف قرار گرفته‌اند. تخریب این دو حوزه یعنی ویران کردن زیرساخت‌های فکر و عمل جامعه که منجر به جهان‌بینی و ایدئولوژی می‌شود. در این فرآیند، اولین چیزی که در ذهن و زندگی فرد تغییر می‌کند، جایگاه خداوند است.

 

 

 

 

 ادامه مطلب

هر چند هدایت کاربران به سرورهای NSA در مقیاس میلیونی انجام شده است، اما به نظر می‌رسد استفاده از فیس‌بوک در این روش، به طور موردی اعمال شده است و در هر حال فیس‌بوک نقشی در آن نداشته است!


ادامه مطلب

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت موافق ‌بستن شبکه‌های اجتماعی خارجی که مخرب نیستند و در کشور جایگزین ندارند نیست، گفت: دستور توقف فیلتر شبکه اجتماعی «واتس اپ» که از سوی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام شده، از سوی رئیس جمهور صادر شده است...

 

 

 

 


ادامه مطلب

بنا به گزارش شرکت سایمانتک، یک حمله موفقیت آمیز علیه کاربران فیس بوک مشاهده شده است. این حمله بر روی کاربرانی صورت گرفته است که تصور میکردند می توانند به حساب کاربری دوستان خود وارد شوند...

 

 

 

 

 

 

 


ادامه مطلب

اسناد تازه "اسنودن" فاش می‌کند سرویس‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس از شبکه‌های اجتماعی نظیر توییتر، فیس‌بوک، فلیکر و یوتیوب برای دستکاری اطلاعات، پروپاگاندا و همچنین برانگیختن آشوب‌ها در دیگر کشورها استفاده می‌کنند...

 

 

 

 


ادامه مطلب

نام جزوه : امنيت شبكه های اجتماعی

 
ناشر : پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات ناجا
 
سال انتشار :1390
 
نوبت انتشار: اول
 
اين جزوه اولين بار در پنجمين نمايشگاه رسانه های ديجيتال چاپ و بين بازديدكنندگان پخش گرديد.
 
عناوين مطروحه در اين جزوه آموزشی به شرح ذيل است: مقدمه كاركردهای شبكه های اجتماعی شبكه های اجتماعی و حريم خصوصی شبكه های اجتماعی و كاربران ايرانیادامه مطلب

استارتینسکی معاون رئیس سازمان سیا می‌گوید: برای سیا، فیسبوک رویایی بود که به واقعیت پیوست. بخش جمع‌آوری اطلاعات آشکارِ سیا عملاً تعطیل شده است. رئیس مرکز منابع آشکار سیا می‌گوید: در جریان آشوب 88 ایران و جریان محاصره سفارت آمریکا در بانکوک، به جاسوسان سیا گفتیم به خانه برگردند، زیرا کاربران توئیتر به اندازه ده‌ها نفر برایشان کار می‌کردند ...


ادامه مطلب

همانطور که میدانید، فیس‌بوک WhatsApp را با مبلغی برابر 19 میلیارد دلار از آن خود کرده است. فیس‌بوک در فروردین ماه سال 1391 نیز اینستاگرام را از آن خود کرده بود.  اما چرا فیس‌بوک چنین تصمیمی گرفته‌است؟ زمانی که مارک‌زاکربرگ از هدف خود برای ایجاد ارتباط بین تمامی افراد روی کره‌ی زمین صحبت می‌کند، وی فقط به فکر فیگور تبلیغاتی صرف نیست؛ بلکه وی سودای مالکیت بر زیرساخت‌های ارتباطی جهانی را که در آن زندگی می‌کنیم در ذهن خود می‌پروراند. شاید پرداخت 19 میلیارد دلار برای تصاحب سرویس پیام‌رسانی WhatsApp یکی از نشانه‌های این طرز تفکر در ادامه ی خریدهای پیشین این کمپانی باشد ...

 


ادامه مطلب

مارک‌زاکربرگ رویای دلنشینی را در سر می‌پروراند و آن فراهم ساختن امکان استفاده از اینترنت در کشورهایی است که به‌دلیل نبود زیرساخت یا فقر قادر به استفاده از این وسیله‌ی ارتباطی نیستند. راهکار در پیش گرفته شده توسط زاکربرگ، استفاده از روبات‌های پرنده در این مناطق برای ایجاد بستر اینترنت است...

 

 


ادامه مطلب

شبکه های اجتماعی یکی از جدیدترین سرویس های اینترنتی است،که از جنبه های مختلف قابل کنکاش و ارزیابی است
این شبکه ها نسل جدیدی از پايگاه‌هايي هستند که این روزها تا حدودی در کانون توجه کاربران شبکه جهانی اینترنت قرار گرفته‌اند. این‌گونه پايگاه‌ها بر مبنای تشکیلات آنلاین فعالیت می‌کنند و هر کدام دسته‌ای از کاربران اینترنتی با ویژگی خاص را گرد هم می‌آورند. شبکه‌های اجتماعی را گونه‌ای از رسانه‌های اجتماعی می‌دانند که امکان دستیابی به شكل جدیدی از برقراری ارتباط و به اشتراک‌گذاری محتوا در اینترنت را فراهم آورده‌اند...

 

 


ادامه مطلب

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران، این روزهای سرویس های پیام رسان به یکی از اصلی ترین اجزای گجت‌های هوشمند تبدیل شده اند، به طوری که از محبوبیت زیادی در میان کاربران برخوردارند و بسیاری از کاربران از طریق این برنامه ها اقدام به ارسال پیام و برقراری تماس می کنند، از همین رو فیسبوک تصمیم گرفت تا یکی از قدرتمندترین برنامه های فعال در این زمینه را بخرد...


ادامه مطلب

%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b7-%d9%85%d8%b1%d8%af%d9%85-%d9%88-%d9%85%d8%b3%d8%a6%d9%88%d9%84%d8%a7%d9%86-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d9%87-%d8%b4%d8%a8%da%a9%d9%87-%d8%a7%d8%ac%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b9%db%8c-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac%db%8c-%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d9%82%d8%a7%d9%86%d9%88%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%87%d9%85%d9%87-%d9%84%d8%a7%d8%b2%d9%85%e2%80%8c%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%a7%d8%b3%d8%aa

گروه فضای مجازی: سیدمحمدرضا اصنافی با اشاره به اینکه مسئولان می‌توانند شبکه‌های اجتماعی داخلی را برای ارتباط با مردم انتخاب کنند گفت: رعایت قانون برای همه اقشار جامعه لازم‌الاجراست.


ادامه مطلب

ناگفته پیداست که استفاده صحیح و اصولی از این نرم‌افزار و قابلیت‌های آن در فضای مجازی نه‌تنها مورد نکوهش نیست بلکه می‌تواند به عنوان یک برنامه با قابلیت بالا برای ارزان‌تر‌شدن ارتباط و ارسال پیام مورد استفاده قرار گیرد، اما آنچه درباره وی‌چت و اینستا‌گرام بیشتر مورد بحث است استفاده‌های نادرستی است که منجر به ترویج فساد در جامعه می‌شود


ادامه مطلب

 مطالعه دانشگاه پرینستون نشان می‌دهد شبکه‌های اجتماعی اینترنتی که به طور ناگهانی در چند سال اخیر در سراسر جهان رشد و نمو کردند، به همان سرعت نیز به مرگ زودرس مواجه خواهند شد.

دانشمندان، پیدایش و مرگ شبکه‌های اجتماعی همچون فیس بوک را شبیه سرنوشت بیماری‌های همه‌گیر می‌دانند. دانشمندان با استفاده از مدل‌های ریاضی، مرگ فیس‌بوک را طی چند سال آینده، پیش‌بینی کرده‌اند.

بر اساس مطالعه‌ای که دو تن از اساتید دانشگاه پرینستون به نام‌های جان کانارلا و جاشوا اسپچلر و بر مبنای مدل‌های ریاضی انجام داده‌اند، نحوه پیدایش و همه‌گیر شدن شبکه‌های اجتماعی اینترنتی بسیار شبیه چرخه حیات بیماری‌های واگیردار است؛ یعنی واجد رشد سریع و افول فوری هستند.

محققان ابتدا بر روی شبکه اجتماعی MySpace تحقیق کردند. MySpace یک شبکه معروف اجتماعی بود که به سرعت رشد کرد و مخاطبان بسیاری پیدا کرد اما به سرعت هم به افول رفت.

در مرحله بعد، محققان، فرمول ریاضی به دست آمده را بر روی فیس بوک، امتحان کردند.

این مطالعه نشان می‌دهند این غول رسانه‌ای به مراحل آغازین دوره افول خود وارد شده است و در چند سال آینده شاهد کاهش شدید محبوبیت فیس بوک خواهیم بود.

اگر این مدل ریاضی درست از کار دربیاید، فیس بوک بین سال‌های 2015 تا 2017 نزدیک به 80 درصد از مخاطبان خود را از دست خواهد داد.

افول فیس بوک از سال 2013 شروع شده است چرا که مطالعات و تحقیقات دیگری نشان می‌هد که فیس بوک با سرعت زیادی در حال از دست دادن پایگاه مخاطبان جوان‌تر خود است.

مرگ فیس‌بوک طی چند سال آینده+ نمودار و سند // در حال ویرایش

نمودار: آغاز روند نزولی جستجوی فیس بوک از سال 2013 پس از یک دوره چند ساله اوج‌گیری شتابان. همین روند را چند سال قبل، شبکه اجتماعی MySpace تجربه کرده بود.

بررسی های انجام شده نشان می دهد که در ماه اخیر «فیس نما» از «کلوب» هم پیشی گرفته و «افسران» و «هم میهن» نیز به سرعت در حال پیشرفت هستند؛ که این موضوع کار را برای فیسبوکِ اسرائیلی و حامیانِ داخلیِ آن سخت تر هم می کند.


ادامه مطلب

«ریچارد استالمن» می‌گوید: سال‌هاست همه می‌دانند مایکروسافت از کاربران جاسوسی می‌کند، اما موضوع تازه این است که مشخص شده این شرکت اطلاعات را در اختیار دولت آمریکا قرار می‌دهد.


ادامه مطلب

اشتراک‌گذاری محتوای فردی در شبکه‌های اجتماعی باعث ایجاد حس لذت در کاربران می‌شود و به همین دلیل، بسیاری از افراد هر روز ساعت‌ها از وقت خود را در این شبکه‌ها می‌گذرانند.


ادامه مطلب

رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران می‌گوید سیاست‌هایی که وجود داشته باعث شده افراد خانه‌نشین شوند و فقط در اینترنت با همدیگر ارتباط داشته باشند.چرا ایرانی‌ها سراغ فیس‌بوک و وی‌‌چت می‌روند؟


ادامه مطلب

لوگو ی ما

به نام خدا
این وبلاگ کاملا شخصی است
و مدیریت آن به عهده مهدی قناعیان میباشید
تهدیدات فضای مجازی

انجمن خانواده و ماهواره

نویسندگان

ارتباط با مدیر

ارتباط با مدير

نظرسنجی

آیا از ماهواره استفاده میکنید؟